рус  |  eng
Bookmark and Share
tel./fax:
+38(063)
071-52-90

Booking Kiev apartments

arrival
departure
transfer

Testimonials

address:  2a Zolotovorits'ka street, Kiev, Ukraine


07/07/19 - Krzysztof Grześkowiak - (PL) Poland

 Pobyt w obiekcie jest niezapomniany już od samego początku i przywitania przez przemiłe Panie prowadzące hotel. Później z każdą chwilą jest jeszcze lepiej - począwszy od stwierdzenia, jak ogromny i świetnie wyposażony jest apartament (fantastyczna kuchnia oraz wanna z jacuzzi), przez docenienie bliskości stacji metra oraz Złotej Bramy, na doskonałej czystości kończąc. Dodając do tego bardzo atrakcyjną cenę, otrzymujemy miejsce po prostu doskonałe, jest to jeden z najlepszych obiektów, w których kiedykolwiek nocowałem :)

30/06/19 - Johan - (BE) Belgium

 The location was really good. It is in the city center but doesn't feel like (considering the distances in Kiev it is recommended to stay in the city center). Also the neighborhood is really nice. The room is good and has air-conditioning which was needed in 30 degrees Kiev.

23/06/19 - Bartu Başar - (TR) Turkey

  Good location, nice staff and clean room

17/06/19 - Guy Levkovich - (IL) Israel

 Great apart-hotel in the center of Kyiv. The room is fresh and renovated, clean and spacious. With a small kitchenette. A planty of places to breakfast nearby. Just a few minutes to the metro. 15 minutes on foot to Khreshchatik. We've liked everything. 


Name*
Country*
E-mail*
Your comments

Copyright © 2013 Sunday Apartments
E-mail: info@sundayaparthotel.com
Bookmark and Share